O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Jak dosáhnout dokonalých svarů vzhledu TIG

                  pomocí svařování MIG

 

Zjistěte, jaké jsou výhody nové funkce DUO Plus

 

Tento e-mail se netýká svařování TIG. Přesto si o něm nejprve řekneme pár slov.

Svařováním TIG lze provádět estetické svary, které jsou požadovány u některých svařovacích prací. Je to však pomalejší proces ve srovnání se svařováním MIG/MAG. Svařování MIG/MAG je rychlejší a přídavný materiál je obvykle levnější.

DUO Plus je funkce Migatronic pro svařování MIG/MAG, se kterou můžete dosáhnout dokonalého vzhledu jako při svařování TIG, ale v mnohem kratším čase.

Co je to DUO Plus?

 

Ve společnosti Migatronic je klíčovou prioritou, aby svařovací stroje a software byly vždy připraveny pro nejnovější technologie svařování. Proto naši inženýři a experti v oblasti svařování neustále vylepšují výkon a funkce našich svařovacích strojů. Jedním z našich posledních úspěchů je vylepšená funkce DUO Plus. Tato funkce automaticky umožňuje lepší kontrolu v oblastí svařování, zajišťuje stabilní oblouk a snižuje tepelný příkon při svařování. Jedná se o vylepšení standardního sekvenčního svařování MIG/MAG. Nejlepších výsledků dosáhnete při použití funkce DUO Plus spolu s pulzním svařováním u nerezové oceli a hliníku. Klíčovým aspektem je zde rozstřik, kterého se snažíme vyvarovat zejména u nerezové oceli, protože dodatečné opracování svařovaného obrobku je časově náročné a také náročné na zdroje.

 

DUO Plus je ideální pro ploché (PA) a vodorovné svařovací pozice (PB).

S DUO Plus můžete vylepšit proces MIG/MAG a vlastní hotový svar, pokud jde o:

1. vzhled svaru

2. rychlost svařování

 

vzhled svaru

Funkce DUO Plus automaticky mění nastavený svařovací proud a pravidelně tak odlehčuje tepelné zatížení svaru. Tím se vlastně snižuje průměrný tepelný příkon.

Funkce automatické sekvence umožňuje svařování MIG/MAG s pomalou frekvencí špiček/pauz, která je běžná především u svařovacích strojů TIG.

Tímto způsobem se vytváří dokonalý svar vzhledu TIG. Kresba svaru připomíná korálky navlečené na niti.

 

 

rychlost svařování

Protože DUO Plus je proces MIG/MAG, je rychlejší než tradiční svařování TIG. To znamená, že během pracovního dne můžete svařovat více obrobků, než kdybyste používali pomalejší proces TIG, a nemusíte se obávat o vzhledovou kvalitu svarů.

Kromě toho se s novou funkcí DUO Plus ve spojení s pulzním svařováním snížuje i rozstřik. Tímto způsobem omezíte dobu potřebnou pro následné zpracování.

S novou funkcí DUO Plus máte to nejlepší ze dvou oblastí: estetický povrch a krátkou pracovní dobu, aniž by to, jakkoliv omezilo kvalitu zpracování.

 

Jak získat novou funkci DUO Plus

Všichni vlastníci svařovacího stroje Sigma Select s funkcí DUO Plus si mohou stáhnout aktualizaci softwaru s novou funkcí DUO Plus na našich webových stránkách - Zde je odkaz...

 

Je to snadné a co je nejlepší, je to ZDARMA.

Migatronic CZ a.s. · Tolstého 474/2 · 415 03 Teplice · Česká Republika Tel. +420 411 135 600

Email: migatronic@migatronic.cz

 

Prospekt k Sigma Select ke stažení zde ... Sigma Select

Pro bližší informace nás kontaktujte na telefonu 00420 411 135 600 nebo 00420 603 167 250

 

Další informace najdete na: https://www.migatronic.com/cz/products/welding-machines/sigma-select

nebo https://www.migatronic.com/en/contact

 

migatronic@migatronic.cz